Skip to main content
Özgen Saatcilar Imre portrait

Özgen Saatçılar İmre

Germany
Speaks English, German, Turkish
Certified Trainer since 2019

Ozgen was born in 1978 in Ankara and graduated from Hacettepe University, Department of Chemistry. In 2005, she completed her MA in Chemistry at Hacettepe University, Institute of Science and Technology. Ozge's career, which first started at Şişecam R&D, continued as a Technical Sales Specialist in various companies. As of 2018, she ended my corporate life and continued her career in the chemical industry by only giving Technical Consultancy.

​In 2011, Ozge received Permaculture Design Certificate training organized by the Permaculture Institute of Turkey. She is part of the Children of the Country group that started the first community supported agriculture movement in Turkey. She continues to produce and share my own natural soap, cosmetics and cleaning materials. 

After Ozge met Nonviolent Communication in 2012 at the suggestion of friends in ecological communities, she discovered peaceful connection with myself for the first time in my life. She organized seminars in İzmir, Çanakkale, Ankara and Gaziantep so that Nonviolent Communication could reach different provinces of Turkey.

Ozge am one of the 9-day international Nonviolent Communication organizers of the IIT (International Intensive Training) held for the first time in Turkey.

She completed my journey as a Nonviolent Communication Certified Trainer candidate, which started in 2015, in March 2019. As a Certified Trainer of the International Center for Nonviolent Communication, she share Nonviolent Communication with various workshops with the courage that my life has given me, which has changed with Nonviolent Communication.

Ozge offer studies on empathy for inner peace, understanding ourselves in life transitions, the language of peace in romantic, family and business relationships. She currently lives with her wife in Bremen, Germany and work there as a Nonviolent Communication Trainer in a company. My life passes between my village house in Çanakkale, Istanbul, and Bremen.

​What people have said about Ozgen:

You were by my side when we put on the jackal and giraffe ears on the last day of the training and you have been an incredible support to me. In the evening of that day, we chatted with the person mentioned in the study for 4-5 hours. We talked to each other, laughed, hugged, cried. That person is my sister-in-law, and for the first time in our 10-year relationship, I started speaking as unprejudiced as possible. For the first time, I started with the hope that there might be a different story on the other side than I had in mind. Your voice, your face, your attitude, your compassion were always in front of my eyes, I spoke as if you were next to me, as if I was holding your hand. And I came across an amazing story. It was so far from the scenario in my head that I couldn't believe it. I'm still a little sad, maybe I'm mourning what I've lost so far in my relationships with other people. But I still have hope for the future. I feel very sincere, deep gratitude for giving me this hope.

~HG, Istanbul


“Thanks to the 8-week Introduction to Nonviolent Communication Seminar in Azerbaijan, I experienced a soft language in communicating with myself and people. I met myself with topics such as connection, self-compassion, empathy. During the 8-week seminar, Özgen always communicated with each participant through Nonviolent Communication Language. He never came into the image of a teacher, as one of us, it made me very comfortable to offer education. This training has helped me to connect with myself, to meet my feelings and needs.


[TURKISH]

Trainer's primary language

Hacettepe Üniversitesi Kimya Bölümü mezunu olan Saatçılar, 2005 yılında Hacettepe Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde Yüksek Lisans eğitimini tamamlamıştır. İlk olarak Şişecam Arge’de başlayan kariyerine çeşitli firmalarda Teknik Satış Uzmanı olarak devam etmiştir. 2018 yılı itibari ile kurumsal hayatını noktalamış ve sektöründeki kariyerine sadece Teknik Danışmanlıklar vererek devam etmektedir.

2011 yılında Türkiye Permakültür Enstitüsü’nün organize ettiği Permakültür Tasarım Sertifika eğitimi almıştır. Türkiye’de ilk topluluk destekli tarım hareketini başlatan Kır Çocukları grubunun üyesidir ve aktif olarak ekip çalışmalarında yer almaktadır.

Parçası olduğu ekolojik topluluğundaki arkadaşlarının önerisiyle 2012 yılında Şiddetsiz İletişim ile tanıştıktan sonra hayatında ilk defa kendisi ile barış içinde bağlantı kurmayı keşfeden Saatçılar, Şiddetsiz İletişim’in Türkiye’nin farklı illerine ulaşması için İzmir, Çanakkale, Ankara ve Gaziantep’te seminerler organize etmiştir. Türkiye’de ilk defa yapılan IIT (International Intensive Training) 9 günlük uluslararası Şiddetsiz İletişim organizatörlerinden biridir.

2015 yılından beri Şiddetsiz İletişim Sertifikalı Eğitmen adayı olan Saatçılar,Mart 2019’da sertifika sürecini tamamlamıştır. Uluslararası Şiddetsiz İletişim Merkezi Sertifikalı Eğitmeni olarak Şiddetsiz İletişim ile değişen hayatının ona kattığı cesaret ile Şiddetsiz İletişim’i çeşitli atölye çalışmaları ile paylaşmaktadır. İç barış için empati, hayat geçişlerinde kendimize anlayış, romantik, aile ve iş ilişkilerinde barış dili konularında çalışmalarını paylaşmaktadır.

1978 Ankara doğumluyum. Hacettepe Üniversitesi Kimya Bölümü mezunuyum. 2005 yılında Hacettepe Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde Kimya Yüksek Lisans eğitimini tamamladım. İlk olarak Şişecam Arge’de başlayan kariyerime çeşitli firmalarda Teknik Satış Uzmanı olarak devam ettim. 2018 yılı itibari ile kurumsal hayatımı noktaladım ve kimya sektöründeki kariyerime sadece Teknik Danışmanlıklar vererek devam etmekteyim.

ben de kim oluyorum...

​2011 yılında Türkiye Permakültür Enstitüsü’nün organize ettiği Permakültür Tasarım Sertifika eğitimi aldım. Türkiye’de ilk topluluk destekli tarım hareketini başlatan Kır Çocukları grubunun parçasıyım. Kendi doğal sabun, kozmetik ve temizlik malzemelerimi üretmeye ve paylaşmaya devam ediyorum.

Parçası olduğum ekolojik topluluklardaki arkadaşlarımın önerisiyle 2012  yılında Şiddetsiz İletişim ile tanıştıktan sonra hayatımda ilk defa kendimle ile barış içinde bağlantı kurmayı keşfettim. Şiddetsiz İletişim’in Türkiye’nin farklı illerine ulaşması için İzmir, Çanakkale, Ankara ve Gaziantep’te seminerler organize ettim. Türkiye’de ilk defa yapılan IIT (International Intensive Training) 9 günlük uluslararası Şiddetsiz İletişim organizatörlerinden biriyim.

2015 yılından başlayan Şiddetsiz İletişim Sertifikalı Eğitmen aday yolculuğumu Mart 2019’da tamamladım. Uluslararası Şiddetsiz İletişim Merkezi Sertifikalı Eğitmeni olarak Şiddetsiz İletişim ile değişen hayatımın bana kattığı cesaret ile Şiddetsiz İletişim’i çeşitli atölye çalışmaları ile paylaşmaktayım. İç barış için empati, hayat geçişlerinde kendimize anlayış, romantik, aile ve iş ilişkilerinde barış dili konularında çalışmalar sunuyorum. Şu an Almanya-Bremen’de eşim ile birlikte yaşıyorum ve burada bir şirkette Şiddetsiz İletişim Eğitmeni olarak çalışıyorum. Hayatım Çanakkale’deki köy evim, İstanbul ve Bremen arasında geçiyor.

Şiddetsiz İletişim yolculuğumda aldığım eğitimlerin listesine buradan ulaşabilirsiniz

hakkımda neler söylediler...

Eğitimin son günü çakal ve zürafa kulaklarını taktığımızda yanımdaydın ve bana inanılmaz destek oldun. O günün akşamında çalışmada bahsi geçen kişi ile 4-5 saat muhabbet ettik. Karşılıklı konuştuk, güldük, sarıldık, ağladık. O kişi benim görümcem ve 10 yıllık ilişkimizde ilk defa mümkün olduğunca önyargısız konuşmaya başladım. İlk defa karşı tarafta benim kafamdakinden bambaşka bir hikaye olabileceğine dair bir umutla başladım. Sesin, yüzün, tavrın, şefkatin hep gözümün önündeydi, sanki yanımdaymışsın sanki elini tutuyormuşum gibi konuştum. Ve inanılmaz bir hikaye ile karşılaştım. Kafamdaki senaryodan o kadar uzaktı ki inanamadım. Biraz üzgünüm hala, başka insanlarla olan ilişkilerimde bugüne kadar kaybettiklerimin yasını tutuyorum belki. Ama bundan sonrası için hala umudum var. Bana bu umudu verdiğin için çok içten çok derin şükran hissediyorum.Çok teşekkürler. 

HG, İstanbul

 
 


Azerbaycan 8 haftalık Şiddetsiz İletişim'e Giriş Semineri sayesinde kendimle, insanlarla iletişimde yumuşak bir dil deneyimledim. Kendimle bağlantı, öz şefkat, empati gibi konularla tanıştım. Özgen 8 haftalık seminer süresinde her zaman her katılımcı ile Şiddetsiz İletişim Dili ile bağlantıya geçiyordu. Hiç bir zaman bir öğretmen imajına girmedi, bizlerden biri olarak eğitimi sunması beni çok rahat ettirdi. Bu eğitim bana kendimle bağlantı, duygularım ve ihtiyaçlarımla tanışmam konusunda katkıda bulunmuştur.

MF

Şiddetsiz iletişimi nasıl öğrenirim şehir dışına da çıkamam nasıl yaparım diye düşüncelerdeyken Özgen'nin online eğitim davetini gördüm. Tam da oğlumla ev içinde bir savaşın ortasındaydım ve eğitimin adı Çocukların Dilinden Anlasaydık'tı. Çalışmadan sonra oğlumla olan iletişimimize sihirli bir değnek deydi sanki. Özgen ve Özenç Sizlere ne kadar teşekkür etsem az. 

AH, Malatya

“While I was thinking how can I learn nonviolent communication, I can't go out of the city, how can I do it, I saw Özgen's online training invitation. I was just in the middle of a domestic war with my son, and the training was called If We Could Understand Children's Language. It was as if our communication with my son after the study was like a magic wand. Özgen and Özenç I cannot thank you enough. 

Share this page:

TRAINING FOCUS:

  • General

Contact Özgen Saatçılar İmre

{emailcloak=off}