Spring naar de hoofdinhoud
Sukru Bozkurt-portret

Sukru Bozkurt

Spreekt Engels, Turks
Gediplomeerd trainer sinds 2019

Sinds Sükrü Bozkurt begon te leren, heeft hij zich gerealiseerd dat het proces van Geweldloze Communicatie (NVC) een veel dieper, transformatief proces is dan hij aanvankelijk dacht. Zijn verbinding met zichzelf is groter geworden, hij kan veel gemakkelijker naar mensen luisteren en hij merkt dat hij zich in moeilijke situaties kan inleven in andere mensen, zelfs als hij boos is of zich in een conflictsituatie bevindt.

Hij krijgt feedback van zijn goede vrienden dat hij veel veranderd is, dat hij verbeterd is, dat zijn communicatie zachter is geworden en dat zijn woede is afgenomen. Elke keer feliciteert hij zichzelf met het feit dat hij dit proces is gestart en vastberaden heeft voortgezet.

Sinds november 2018 werkt Sukru als trainer bij Softtech Company (het grootste softwarebedrijf van Turkije), dat ruim duizend medewerkers telt. Zijn enige missie is om NVC aan het hele bedrijf te leren. Wanneer medewerkers of groepen op de werkvloer problemen hebben, bemiddelt en coacht hij.

Tegelijkertijd biedt hij NVC-trainingen aan, vooral in Istanbul, Ankara en Izmir. Naast introductietrainingen en jaarlijkse basistrainingen verzorgt Sukru ook thematische trainingen over onderwerpen als schaamte, woede, schuldgevoel, het transformeren van conflicten en zelfcompassie. Hij wil het bewustzijn onder mannen over geweldloosheid vergroten en verspreiden door samen te komen met mannen en ‘mannenkringen’ op te richten.

Hij gelooft dat mannen, net als alle mensen, compassie, empathie en verbinding met zichzelf nodig hebben om gehoord, begrepen en gewaardeerd te worden. Sukru ziet Geweldloze Communicatie als een intern en spiritueel proces dat eerst onszelf zal veranderen en transformeren, daarna onze omgeving, onze werkplekken, de samenleving en de wereld. Als ons hart en onze bedoelingen niet geweldloos zijn, ziet Sukru dat de communicatie met mensen verbroken zal worden, hoe geweldloos en indrukwekkend de woorden ook zijn die uit onze mond komen.

 

Primaire taal van de trainer

Öğrenmeye başladığımdan beri tüm bu süreçte Şİ sürecinin ilk başta düşündüğümden çok daha derin, dönüştürücü bir süreç olduğunu farkettim. Kendimle bağlantım arttı, insanları çok daha rahat dinleyebiliyorum, zor durumlarda, öfkelendiğimde, ya da çatışma ortamında kendimi karşımdakine empati yaparken buluyorum. Yakın arkadaşlarımdan çok değiştiğim, geliştiğim, iletişimimin daha yumuşadığı, öfkemin azaldığı konusunda geri bildirimler alıyorum. Her seferinde bu sürece başladığım ve azimle devam ettiğim için kendimi kutluyorum. 

Kasım 2018’den beri 1000’den fazla çalışanı olan Softtech Şirketinde (Türkiye’nin en büyük yazılım şirketi) eğitmen olarak çalışıyorum. Tek görevim tüm şirkete şiddetsiz iletişim öğretmek. İşyerinde çalışanlar ya da gruplar sorun yaşadığında arabuluculuk, koçluk yapıyorum. 

Aynı zamanda başta İstanbul, Ankara ve İzmir olmak üzere Şiddetsiz İletişim eğitimleri sunuyorum. Giriş eğitimleri ve yıllık temel eğitimlerin yanı sıra utanç, kızgınlık, suçluluk, çatışmaları dönüştürmek, kendine şefkat gibi konularda tematik eğitimler veriyorum. Erkeklerle biraraya gelip "erkek çemberleri" kurarak erkekler arasında da Şİ konusunda farkındalık yaratmak, Şİ bilincini yaymak istiyorum. Erkeklerin de tüm insanlar gibi Şİ’ye, empatiye, kendileriyle bağlantıya, duyulmaya, anlaşılmaya, takdire çok ihtiyaçları olduğunu düşünüyorum. Şiddetsiz iletişimi önce kendimizi, sonra etrafımızı, işyerlerimizi, toplumu ve dünyayı değiştirecek, dönüştürecek içsel ve manevi bir süreç olarak görüyorum. Yüreğimiz ve niyetimiz şiddetsiz değilse ağzımızdan çıkan sözler ne kadar şiddetsiz ve etkileyici olsa da insanlarla iletişimin kopacağını düşünüyorum ve görüyorum. 

Deel deze pagina:

TRAININGSFOCUS:

  • Bedrijf
  • Conflictoplossing
  • Counseling & Coaching
  • Algemeen
  • Gezondheid en genezing
  • Geest-lichaam-geest
  • Sociale verandering

Neem contact op met Sukru Bozkurt

{e-mailcl