Spring naar de hoofdinhoud
Portret van Sevgi Fatoş Özer

Sevgi Fatoş Özer

Spreekt Turks
Gecertificeerd trainer sinds 2022

Met het deel van haar dat intuïtief weet dat iets niet geschikt is voor de natuur, heeft Sevgi jarenlang gezocht zonder te weten waarnaar ze op zoek was.

Van de wereld waarin ze werd geboren, leerde ze dat als ze een carrière, geld en liefde had, ze gelukkig zou zijn. Ze rolde haar mouwen op en zei: "Nu is het tijd om ze te hebben, liefje". ze had genoeg carrière en geld om haar comfort te behouden, maar de leegte vanbinnen werd groter.

‘Oké, ik snap het,’ dacht ze, ‘wat ontbrak was liefde. Nee, het is niet meer gebeurd. Maar de leegte in haar was niet alleen groter geworden, maar ook dieper geworden.

In 2006 begon Sevgi training te krijgen over een breed scala aan onderwerpen. Ze besefte dat ze probeerde tegemoet te komen aan haar behoefte aan vertrouwen, die in haar kindertijd ontbrak. "Oké, ik begrijp hoe ik het moet doen, zodat het tot leven komt." Ze gaf het op door te zeggen dat het niet verdwijnt, ze kan het niet.

In 2014 kruiste Sevgi's pad de GEWELDIGE COMMUNICATIE, die haar hielp te begrijpen wat ze nog niet begreep.

De externe motivatie, carrière, geld, liefde, was STRATEGIE, NIET NODIG. Dit waren de strategieën die ze automatisch leerde om aan mijn behoeften aan vertrouwen, waarde en belang te voldoen. Deze strategieën voldeden ook niet aan deze behoeften. Het kostte Sevgi veel tijd om dit te begrijpen.

Ze realiseerde zich dat ze, om aan deze behoeften te voldoen, tot het bewustzijn kwam om verantwoordelijkheid te nemen voor haar eigen gevoelens en behoeften, en terwijl ze zich zorgvuldig uitdrukte, luisterde ze ook aandachtig naar anderen, en begon toen te leven. Zo kon Sevgi op vertrouwen gebaseerde relaties opbouwen en ontwikkelen met zichzelf, haar dierbaren en het hele leven (interne motivatie).

Sevgi is op reis, met een HART TOEGEWIJD AAN GEWELDLOOSHEID. Elke keer dat ze voor geweldloosheid kiest, wordt haar volgende keuze gemakkelijker.

Ze vervolgt haar reis door 1-op-1 coaching- en bemiddelingsdiensten aan te bieden en trainingen te geven aan individuen en instellingen.

Primaire taal van de trainer

ŞİDDETSİZ İLETİŞİM YOLCULUĞUM…

Sezgisel olarak bir şeylerin doğaya uygun olmadığını bilen yanımla, yıllarca aradım ne aradığımı bilmeden.

İçine doğduğum dünyadan kariyerim, param ve bir de aşkım olursa mutlu olacağımı öğrenmiştim.

“Haydi şimdi bunlara sahip olma zamanı Sevgi” diyerek kolları sıvadım. Bugünkü konforumu sürdürecek kadar kariyer ve para sahibi olmuştum ve içimdeki boşluk sanki daha derinleşmişti.

“Tamam anladım” diye düşündüm “eksik olan aşktı onu da yaparsam bu iş tamam” haydi bir kez daha yola çıkma zamanı ve evlendim. Yok yine olmamıştı içimdeki boşluk büyümekle kalmamış, derinleşmişti.

2006 yılında çok çeşitli başlıklarla eğitimler almaya başladım. Çocukluğumda eksik kalmış güven ihtiyacımı karşılamaya çalıştığımı anladım. Tamam anladım da nasıl yapacağım bunu ki hayata geçsin.

Yok olmuyor, yapamıyorum diyerek vazgeçtim.

2014 yılında, yolum ŞİDDETSİZ İLETİŞİMLE kesişti. Neyi anlamadığımı anladım.

Dış motivasyon olan kariyer, para, aşk STRATEJİ’ydi, İHTİYAÇ DEĞİLDİ. Bunlar güven, değer, önem ihtiyaçlarımı karşılamak için otomatik öğrendiğim stratejilerdi. Bu stratejiler ayrıca bu ihtiyaçları karşılamıyordu. Bunu anlamam (idrak) bayağı zamanımı aldı.

Aslında bu ihtiyaçları karşılamak için, kendi duygu ve ihtiyaçlarımın sorumluluğunu alabilecek bilince gelip, kendimi özenle ifade ederken seni de özenle duymaktan geçtiğini anladım ve yaşamaya başladım. Böylece hem kendimle, hem sevdiklerimle hem de hayatla güvene dayalı ilişikiler kurup geliştirebildim (iç motivasyon) ve devam ediyorum.

ŞİDDETSİZLİĞE ADANMIŞ BİR GÖNÜLLE, yolculuktayım. Şiddetsizliği her seçişim, bir sonraki seçimimi kolaylaştırıyor.

ŞİDDETSİZLİK YOLUNDA GEÇEN HER ANIMA BİN ŞÜKÜR

Yolculuğuma bireylere ve kurumlara eğitimler vermenin yanısıra birebir koçluk ve arabuluculuk hizmetleri sunarak devam ediyorum.

Deel deze pagina:

TRAININGSFOCUS:

  • Algemeen

Neem contact op met Sevgi Fatoş Özer

{emailcloak=uit}