Spring naar de hoofdinhoud
Özgen Saatcilar Imre portret

Özgen Saatçılar İmre

Germany
Spreekt Engels, Duits, Turks
Gediplomeerd trainer sinds 2019

Ozgen werd geboren in 1978 in Ankara en studeerde af aan de Hacettepe University, afdeling Scheikunde. In 2005 voltooide ze haar MA in scheikunde aan de Hacettepe University, Institute of Science and Technology. Ozge's carrière, die voor het eerst begon bij Şişecam R&D, ging verder als technisch verkoopspecialist bij verschillende bedrijven. Per 2018 beëindigde ze mijn zakelijke leven en vervolgde ze haar carrière in de chemische industrie door alleen Technisch Advies te geven.

In 2011 ontving Ozge de Permaculture Design Certificate-training, georganiseerd door het Permaculture Institute of Turkey. Ze maakt deel uit van de Children of the Country-groep die de eerste door de gemeenschap ondersteunde landbouwbeweging in Turkije op gang heeft gebracht. Ze blijft mijn eigen natuurlijke zeep, cosmetica en schoonmaakmiddelen produceren en delen.  

Nadat Ozge in 2012 Geweldloze Communicatie ontmoette op aanraden van vrienden in ecologische gemeenschappen, ontdekte ze voor het eerst in mijn leven een vredige verbinding met mezelf. Ze organiseerde seminars in İzmir, Çanakkale, Ankara en Gaziantep zodat Geweldloze Communicatie verschillende provincies van Turkije kon bereiken.

Ozge is een van de 9-daagse internationale Geweldloze Communicatie-organisatoren van de IIT (International Intensive Training) die voor het eerst in Turkije wordt gehouden.

Ze voltooide mijn reis als Geweldloze Communicatie Certified Trainer-kandidaat, die begon in 2015, in maart 2019. Als Certified Trainer van het International Center for Nonviolent Communication deelt ze Geweldloze Communicatie met verschillende workshops met de moed die mijn leven me heeft gegeven, dat is veranderd met Geweldloze Communicatie.

Ozge biedt studies aan over empathie voor innerlijke vrede, onszelf begrijpen in levensovergangen, de taal van vrede in romantische, familie- en zakelijke relaties. Ze woont momenteel met haar vrouw in Bremen, Duitsland en werkt daar als trainer Geweldloze Communicatie in een bedrijf. Mijn leven speelt zich af tussen mijn dorpshuis in Çanakkale, Istanbul en Bremen.

Wat mensen hebben gezegd over Ozgen:

Je stond aan mijn zijde toen we op de laatste dag van de training de jakhals- en giraffeoren opzetten en je bent een ongelooflijke steun voor me geweest. Op de avond van die dag praatten we 4-5 uur met de persoon die in de studie wordt genoemd. We praatten met elkaar, lachten, knuffelden, huilden. Die persoon is mijn schoonzus en voor het eerst in onze 10-jarige relatie begon ik zo onbevooroordeeld mogelijk te praten. Voor het eerst begon ik met de hoop dat er misschien een ander verhaal aan de andere kant zou zijn dan ik in gedachten had. Je stem, je gezicht, je houding, je medeleven waren altijd voor mijn ogen, ik sprak alsof je naast me stond, alsof ik je hand vasthield. En ik kwam een ​​geweldig verhaal tegen. Het was zo ver verwijderd van het scenario in mijn hoofd dat ik het niet kon geloven. Ik ben nog steeds een beetje verdrietig, misschien rouw ik om wat ik tot nu toe heb verloren in mijn relaties met andere mensen. Maar ik heb nog hoop voor de toekomst. Ik voel oprechte, diepe dankbaarheid voor het geven van deze hoop.

~HG, Istanboel


“Dankzij het 8 weken durende Introductie Seminar Geweldloze Communicatie in Azerbeidzjan heb ik een zachte taal ervaren in het communiceren met mezelf en mensen. Ik kwam mezelf tegen met onderwerpen als verbinding, zelfcompassie, empathie. Tijdens het 8 weken durende seminar communiceerde Özgen altijd met elke deelnemer via geweldloze communicatietaal. Hij kwam nooit in het beeld van een leraar, als een van ons, voelde ik me erg op mijn gemak om onderwijs aan te bieden. Deze training heeft me geholpen om in contact te komen met mezelf, om te voldoen aan mijn gevoelens en behoeften.


[TURKS]

Primaire taal van de trainer

Hacettepe Üniversitesi Kimya Bölümü mezunu olan Saatçılar, 2005 yılında Hacettepe Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde Yüksek Lisans eğitimini tamamlamıştır. İlk olarak Şişecam Arge’de başlayan kariyerine çeşitli firmalarda Teknik Satış Uzmanı olarak devam etmiştir. 2018 yılı itibari ile kurumsal hayatını noktalamış ve sektöründeki kariyerine sadece Teknik Danışmanlıklar vererek devam etmektedir.

2011 yılında Türkiye Permakültür Enstitüsü’nün organize ettiği Permakültür Tasarım Sertifika eğitimi almıştır. Türkiye’de ilk topluluk destekli tarım hareketini başlatan Kır Çocukları grubunun üyesidir ve aktif olarak ekip çalışmalarında yer almaktadır.

Parçası olduğu ekolojik topluluğundaki arkadaşlarının önerisiyle 2012 yılında Şiddetsiz İletişim ile tanıştıktan sonra hayatında ilk defa kendisi ile barış içinde bağlantı kurmayı keşfeden Saatçılar, Şiddetsiz İletişim’in Türkiye’nin farklı illerine ulaşması için İzmir, Çanakkale, Ankara ve Gaziantep’te seminerler organize etmiştir. Türkiye’de ilk defa yapılan IIT (International Intensive Training) 9 günlük uluslararası Şiddetsiz İletişim organizatörlerinden biridir.

2015 yılından beri Şiddetsiz İletişim Sertifikalı Eğitmen adayı olan Saatçılar,Mart 2019’da sertifika sürecini tamamlamıştır. Uluslararası Şiddetsiz İletişim Merkezi Sertifikalı Eğitmeni olarak Şiddetsiz İletişim ile değişen hayatının ona kattığı cesaret ile Şiddetsiz İletişim’i çeşitli atölye çalışmaları ile paylaşmaktadır. İç barış için empati, hayat geçişlerinde kendimize anlayış, romantik, aile ve iş ilişkilerinde barış dili konularında çalışmalarını paylaşmaktadır.

1978 Ankara doğumluyum. Hacettepe Üniversitesi Kimya Bölümü mezunuyum. 2005 yılında Hacettepe Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde Kimya Yüksek Lisans eğitimini tamamladım. İlk olarak Şişecam Arge’de başlayan kariyerime çeşitli firmalarda Teknik Satış Uzmanı olarak devam ettim. 2018 yılı itibari ile kurumsal hayatımı noktaladım ve kimya sektöründeki kariyerime sadece Teknik Danışmanlıklar vererek devam etmekteyim.

ben de kim oluyorum...

​2011 yılında Türkiye Permakültür Enstitüsü’nün organize ettiği Permakültür Tasarım Sertifika eğitimi aldım. Türkiye’de ilk topluluk destekli tarım hareketini başlatan Kır Çocukları grubunun parçasıyım. Kendi doğal sabun, kozmetik ve temizlik malzemelerimi üretmeye ve paylaşmaya devam ediyorum.

Parçası olduğum ekolojik topluluklardaki arkadaşlarımın önerisiyle 2012  yılında Şiddetsiz İletişim ile tanıştıktan sonra hayatımda ilk defa kendimle ile barış içinde bağlantı kurmayı keşfettim. Şiddetsiz İletişim’in Türkiye’nin farklı illerine ulaşması için İzmir, Çanakkale, Ankara ve Gaziantep’te seminerler organize ettim. Türkiye’de ilk defa yapılan IIT (International Intensive Training) 9 günlük uluslararası Şiddetsiz İletişim organizatörlerinden biriyim.

2015 yılından başlayan Şiddetsiz İletişim Sertifikalı Eğitmen aday yolculuğumu Mart 2019’da tamamladım. Uluslararası Şiddetsiz İletişim Merkezi Sertifikalı Eğitmeni olarak Şiddetsiz İletişim ile değişen hayatımın bana kattığı cesaret ile Şiddetsiz İletişim’i çeşitli atölye çalışmaları ile paylaşmaktayım. İç barış için empati, hayat geçişlerinde kendimize anlayış, romantik, aile ve iş ilişkilerinde barış dili konularında çalışmalar sunuyorum. Şu an Almanya-Bremen’de eşim ile birlikte yaşıyorum ve burada bir şirkette Şiddetsiz İletişim Eğitmeni olarak çalışıyorum. Hayatım Çanakkale’deki köy evim, İstanbul ve Bremen arasında geçiyor.

Şiddetsiz İletişim yolculuğumda aldığım eğitimlerin listesine buradan ulaşabilirsiniz

hakkımda neler söylediler...

Eğitimin son günü çakal ve zürafa kulaklarını taktığımızda yanımdaydın ve bana inanılmaz destek oldun. O günün akşamında çalışmada bahsi geçen kişi ile 4-5 saat muhabbet ettik. Karşılıklı konuştuk, güldük, sarıldık, ağladık. O kişi benim görümcem ve 10 yıllık ilişkimizde ilk defa mümkün olduğunca önyargısız konuşmaya başladım. İlk defa karşı tarafta benim kafamdakinden bambaşka bir hikaye olabileceğine dair bir umutla başladım. Sesin, yüzün, tavrın, şefkatin hep gözümün önündeydi, sanki yanımdaymışsın sanki elini tutuyormuşum gibi konuştum. Ve inanılmaz bir hikaye ile karşılaştım. Kafamdaki senaryodan o kadar uzaktı ki inanamadım. Biraz üzgünüm hala, başka insanlarla olan ilişkilerimde bugüne kadar kaybettiklerimin yasını tutuyorum belki. Ama bundan sonrası için hala umudum var. Bana bu umudu verdiğin için çok içten çok derin şükran hissediyorum.Çok teşekkürler. 

HG, İstanbul

 
 


Azerbaycan 8 haftalık Şiddetsiz İletişim'e Giriş Semineri sayesinde kendimle, insanlarla iletişimde yumuşak bir dil deneyimledim. Kendimle bağlantı, öz şefkat, empati gibi konularla tanıştım. Özgen 8 haftalık seminer süresinde her zaman her katılımcı ile Şiddetsiz İletişim Dili ile bağlantıya geçiyordu. Hiç bir zaman bir öğretmen imajına girmedi, bizlerden biri olarak eğitimi sunması beni çok rahat ettirdi. Bu eğitim bana kendimle bağlantı, duygularım ve ihtiyaçlarımla tanışmam konusunda katkıda bulunmuştur.

MF

Şiddetsiz iletişimi nasıl öğrenirim şehir dışına da çıkamam nasıl yaparım diye düşüncelerdeyken Özgen'nin online eğitim davetini gördüm. Tam da oğlumla ev içinde bir savaşın ortasındaydım ve eğitimin adı Çocukların Dilinden Anlasaydık'tı. Çalışmadan sonra oğlumla olan iletişimimize sihirli bir değnek deydi sanki. Özgen ve Özenç Sizlere ne kadar teşekkür etsem az. 

AH, Malatya

“While I was thinking how can I learn nonviolent communication, I can't go out of the city, how can I do it, I saw Özgen's online training invitation. I was just in the middle of a domestic war with my son, and the training was called If We Could Understand Children's Language. It was as if our communication with my son after the study was like a magic wand. Özgen and Özenç I cannot thank you enough. 

Deel deze pagina:

TRAININGSFOCUS:

  • Algemeen

Neem contact op met Özgen Saatçılar İmre

{emailcloak=uit}