Spring naar de hoofdinhoud
Hülya Tosun-portret

Hülya Tosun

Spreekt Engels, Turks
Gecertificeerd trainer sinds 2022

Wat ik in mijn leven verlang is vreugde, compassie in mijn relatie met mezelf en anderen, liefde en acceptatie.

Nadat ik in 2012 had deelgenomen aan een week lang 'van hart tot hart communiceren en gemeenschapsopbouw', was ik verbaasd over de zelfacceptatie en innerlijke kracht die ik vond. Gesterkt door die verbazing nam ik de beslissing om mijn baan bij het bedrijf op te zeggen en alleen nog maar zinvol werk te doen "totdat de laatste soeplepel op is".

Geweldloze Communicatie (NVC), waarmee ik in 2015 in aanraking kwam, werd de taal die ik zocht in deze betekenisvolle wereld waarin ik wilde leven. Als iemand die op mijn eigen school worstelde met het traditionele onderwijssysteem, geniet ik er nu van om ‘ervaringsgerichte leerervaringen’ aan te bieden. op de gebieden die ik ontwerp, waarbij ik verschillende leerstijlen, artistieke hulpmiddelen, creativiteit, beweging en spel integreer.

Wat mij het meest boeit bij het ontwerpen van deze gebieden is het ondersteunen van deelnemers bij het vergroten van hun verbinding met zichzelf, het vinden van hun sterke punten en het sturen van geschenken die ze met passie aan het leven zullen presenteren.

Tot nu toe heb ik de kans gehad om met veel trainers uit de nationale en internationale gemeenschap van Geweldloze Communicatie samen te werken en trainingen over verschillende thema's te volgen. Terwijl mijn levenslange leertraject voortduurt, bied ik sinds 2016 face-to-face en online trainingen aan in verschillende steden in Turkije. Daarnaast heb ik ongeveer 5 jaar lang bewustwordingskampen georganiseerd met mijn lieve Judith Malika Liberman, waaronder Geweldloze Communicatie, creativiteit, kunst en beweging.

 Sinds 2016 is het een van mijn projecten die ik met veel plezier doe om deel uit te maken van het team dat de ‘hart-tot-hart communicatie en gemeenschapsopbouwervaring’ organiseert en faciliteert, bekend als de DEM Artist Meeting. Daarnaast zijn er de workshops genaamd "Shall We Meet Differently?" waar we onze eigen verhalen verweven met de ‘historische textuur en verhalen’ van de geliefde steden, en een andere verbinding tot stand brengen met zowel mij, jou als de stad, gaan we verder in verschillende steden van Turkije.

In mijn workshops heb ik de kans gehad om onderwijs te geven aan individuele deelnemers, leraren, ouders, psychologen en maatschappelijk werkers, schoolbestuurders, kunstenaars en degenen die creativiteit in hun leven willen integreren uit verschillende delen van Turkije en de wereld.

Vitaliteit en creatieve expressie zijn voor mij ook erg waardevol op mijn eigen reis. Naast workshops zijn dansen, zingen, schrijven, spelen met verf, iets maken met mijn handen, en met mijn rugzak naar verschillende uithoeken van de wereld reizen en verhalen delen, de dingen die mijn vitaliteit het meest dienen.

Ik blijf ontdekken, spelen en hartstochtelijk delen wat voor mij betekenisvol is.

Primaire taal van de trainer

Hayatımda istediğim şey neşe, kendimle ve başkalarıyla olan ilişkimde şefkat, sevgi ve kabul.

2012 yılında katıldığım bir haftalık "kalpten iletişim ve topluluk oluşturma" deneyiminin ardından gelen kendimi kabul ve içsel gücümle buluşmam ile büyük bir hayrete düştüm. O hayretten güç alarak, kurumsal işimden ayrılıp, “son tas çorba tükenene kadar” sadece anlamlı bulduğum işleri yapma kararı aldım.

2015 yılında tanıştığım Şiddetsiz İletişim ise içinde yaşamak istediğim bu anlamlı dünyada aradığım dil oldu. Kendi öğrenciliğinde klasik eğitim sisteminde zorlanmış bir birey olarak, şimdilerde tasarladığım alanlarda, farklı öğrenme biçimlerine, sanatsal araçlara, yaratıcılığa, harekete ve oyuna yer açan “yaşayarak öğrenme deneyimleri” sunmaktan keyif alıyorum.

Bu alanları tasarlarken beni en çok heyecanlandıran, katılımcıların kendileriyle bağlantılarını arttırarak güçlerini bulmalarına ve tutkuyla hayata sunacakları armağanlara yönelmelerine destek olmak.

Bugüne kadar, Ulusal ve Uluslararası Şiddetsiz İletişim topluluğundan bir çok eğitmenle çalışma ve farklı temalarda eğitimler alma şansım oldu. Hayat boyu süren öğrenciliğim devam ederken, 2016’dan beri de Türkiye’nin çeşitli şehirlerinde yüz-yüze ve online eğitimler sunuyorum. Bunun yanısıra Sevgili Judith Malika Liberman ile yaklaşık 5 yıl boyunca Şiddetsiz İletişim, yaratıcılık, sanat ve hareketi dahil ettiğimiz farkındalık kampları düzenledik.

2016 yılından bu yana bir “kalpten iletişim ve topluluk oluşturma deneyimi” olan DEM Sanatçı Buluşmasını düzenleyen ve kolaylaştıran ekibin bir parçası olmak severek yaptığım projelerimden. Bunlara ilaveten sevdiğim şehirlerin “tarihi dokusu ve hikayeleri” ile kendi içimizdeki hikayeleri ördüğümüz, hen benle, hem senle hem de şehirle başka bir bağ kurduğumuz “Başka Türlü Tanışalım Mı?” atölyeleri Türkiye’nin farklı şehirlerinde devam ediyor.

Atölyelerimde şimdiye kadar Türkiye’nin ve Dünya’nın farklı yerlerinden bireysel katılımcılara, öğretmenlere, ebeveynlere, psikolog ve sosyal çalışmacılara, okul idarecilerine, sanatçılara ve hayatına yaratıcılığı daha çok dahil etmek isteyenlere eğitim sunma fırsatı buldum.

 Kendi yolculuğumda da canlılık ve yaratıcı ifade benim için çok değerli. Eğitimlerin yanı sıra dans etmek, şarkı söylemek, yazı yazmak, boyalarla oynamak, ellerimle bir şeyler üretmek ve dünyanın türlü köşelerine sırt çantamla seyahat edip hikayeleri paylaşmak içimdeki canlılığa en çok hizmet edenler.

Keşfetmeye, oynamaya ve benim için anlamlı olanları tutkuyla paylaşmaya devam ediyorum.

Deel deze pagina:

TRAININGSFOCUS:

  • Algemeen
  • Gezondheid en genezing
  • Geest-lichaam-geest
  • Sociale verandering

Neem contact op met Hülya Tosun

{emiv>