Spring naar de hoofdinhoud
Deniz Spatar-portret

Deniz Spatar

Spreekt Engels, Turks
Gediplomeerd Trainer sinds 2018

Ik voel een diepe passie voor al het werk rond de verzoening van collectieve trauma's. Ik ben enthousiast over het creëren van een veilige verkenningsruimte en het uitnodigen van geweldloosheid. Mijn reis naar Geweldloze Communicatie gaat verder met elke nieuwe training die ik aanbied en ontvang, maar ook op straat, met mijn familie, vrienden en buren, in mijn werk, met vragen en nieuw bewustzijn in het leven. Deze reis helpt me mijn verlangen naar persoonlijke en sociale transformatie in evenwicht te brengen.

Mijn jeugd bracht ik eind jaren zeventig en begin jaren tachtig door in Istanbul, toen de politieke polarisatie met de dag toenam en geweld een dagelijkse realiteit werd. De militaire staatsgreep van 1980 volgde dit proces. Ik was er getuige van met de perceptie van een kind en ik was in de eerste graad onder de indruk van mijn familie. Daarom heb ik mijn jeugd besteed aan het proberen iets actiefs voor de vrede te doen. Door de jaren heen begon ik te beseffen dat ik klaagde over geweld, maar dat mijn eigen daden en woorden ook een soort geweld tegen mezelf en anderen creëerden. Ik was geschokt toen ik dit besefte. In dat proces zocht ik mijn toevlucht tot de literatuur. Ik kon niet op snelheid komen, ik schreef en publiceerde een verhalenboek.

Om in mijn levensonderhoud te voorzien, heb ik veel banen gehad, zoals encyclopediemarketing, zetwerk, striptekenaar, interviewer, secretaresse, verslaggever, verschillende functies in de sociale onderzoekssector, communicatieadviesbureau UNDP, assistent-regisseur documentairefilms. Ik heb het langst gewerkt als journalist en PR/PR-specialist. Ik ben zeer bekend met het bedrijfsleven in de PR-sector. In dezelfde periode heb ik rechtstreeks samengewerkt met marktleiders en mondiale merken op het gebied van crisiscommunicatie, marketingcommunicatie, corporate communicatie, digitale communicatie en interne communicatie.

In dit proces heb ik ook kennis gemaakt met leringen en methoden zoals yoga, meditatie, mindfulness, diverse lichaamstherapieën, familieopstellingen. Ik heb meer dan 1500 uur yogadocentenopleiding gevolgd, inclusief yogatherapie. Toen ik in 2013 het ‘ahimsa’-principe van yoga probeerde te begrijpen, vond ik het jaarlijkse trainingsprogramma van Vivet Alevi (de enige trainer van Geweldloze Communicatie in Turkije op dat moment). Ik heb in verschillende rollen (deelnemer, assistent, assistent-trainer, trainer) deelgenomen aan het 5-jarige programma van Vivet Alevi .

In 2016 verliet ik mijn laatste zakelijke baan als afdelingshoofd communicatie van de TEMA Foundation. Zo begon ik mijn tijd volledig te plannen om bij te dragen aan de verspreiding van Geweldloze Communicatie in Turkije, en om mijn leven voort te zetten door te delen wat ik leerde van Geweldloze Communicatie.

Terwijl ik Geweldloze Communicatie deel, realiseer ik me dat ik beïnvloed ben door de Yoga-Meditatie-Lichaamstherapieën, Krishananda en Amana's Learning Love, en de Transparante Taalmethoden van Thomas Huebl, waarmee ik onlangs in contact ben gekomen, evenals door de trainers van Geweldloze Communicatie. Ik geniet er enorm van om al dit geleerde te gebruiken om me te verdiepen in de eenvoud die Marshall Rosenberg biedt met Geweldloze Communicatie. Bij elke methode die ik leer, sta ik opnieuw versteld van de eenvoud van Geweldloze Communicatie en de toepasbaarheid ervan in het leven.

In 2018 werd ik toegelaten tot de Certified Nonviolent Communication trainers community door CNVC (Centrum voor Geweldloze Communicatie), opgericht door Marshall Rosenberg . Ik voel me heel levend als ik volwassenen help die met kinderen werken (vooral kinderen die in gevoelige gebieden wonen). Ik heb een grote interesse en passie voor alle inspanningen en werk gerelateerd aan de genezing van collectieve trauma’s. Samen met Canan İrtem ben ik een van de dromers en producenten van het programma “Een taal van het leven, niet-gewelddadige communicatie” uitgezonden op Açık Radyo. Ik ben blij dat ik de deelnemers aan mijn seminars een uitnodiging kan bieden om een ​​veilige ruimte van ontdekking en aanmoediging te creëren om de kracht van geweldloosheid tot leven te brengen.

Mijn reis van Geweldloze Communicatie gaat verder met vragen en bewustwording in de omgang met mijn familie, mijn geliefde, mijn vrienden, mijn buren, mijn baan, kortom het leven op straat, naast de vele trainingen die ik heb gekregen en aangeboden. Mijn reis helpt me mijn ambities voor persoonlijke groei en sociale verandering in evenwicht te brengen.

Primaire taal van de trainer

Çocukluğum politik kutuplaşmanın gün be gün arttığı, şiddetin günlük gerçek halini aldığı 1970’lerin sonu, 1980’lerin başının İstanbul’unda geçti. Bu süreci 1980 Askeri Darbesi izledi. Bunlara çocuk algısıyla tanık oldum ve ailemle birlikte birinci dereceden etkilendim. Hal böyle olunca gençliğimi barış için aktif bir şeyler yapma çabasıyla geçirdim. Yıllar geçtikçe fark etmeye başladım ki, şiddetten şikayet ediyordum ancak kendi eylemlerim ve sözlerim de hem kendime, hem de başkalarına karşı bir tür şiddet yaratıyordu. Bunu anlayınca sarsıldım. O süreçte, edebiyata sığındım. Hızımı alamadım, bir öykü kitabı yazdım ve yayınladım.

Hayatımı kazanmak için de ansiklopedi pazarlamacılığı, dizgicilik, komilik, anketörlük, sekreterlik, muhabirlik, sosyal araştırmalar sektöründe çeşitli görevler, UNDP iletişim danışmanlığı, belgesel film yönetmen yardımcılığı gibi pek çok iş yaptım. En uzun süreli olarak gazeteci ve Halkla İlişkiler/PR uzmanı olarak çalıştım. Halkla İlişkiler sektöründe kurumsal hayatla epeyce hemhal oldum. Aynı süreçte pazar lideri ve global markalarla kriz iletişimi, pazarlama iletişimi, kurumsal iletişim, dijital iletişim ve iç iletişim alanlarında doğrudan çalıştım.

Bu süreçte bir yandan da Yoga, meditasyon, mindfullness, çeşitli beden terapileri, aile dizimi gibi öğretiler ve metotlarla tanıştım. Aralarında Yoga Terapi’nin de bulunduğu 1500 saatten fazla Yoga Hocalık Eğitimi’ni bitirdim. 2013’te Yoga’nın “ahimsa” ilkesinin ne olduğunu anlamaya çalışırken, Vivet Alevi’nin  (ki o zaman Türkiye’deki tek Şiddetsiz İletişim eğitmeniydi) yıllık eğitim programını buldum. Vivet Alevi’nin 5 yıllık programına çeşitli rollerle (katılımcı, asistan, asistan eğitmen, eğitmen) olarak katıldım.

2016’da son kurumsal işim olan TEMA Vakfı İletişim Bölüm Başkanlığı’ndan ayrıldım. Böylece, zamanımı tamamen Türkiye’de Şiddetsiz İletişim’in yayılmasına katkıda bulunmak için planlamaya, hayatımı Şiddetsiz İletişim’den öğrendiklerimi paylaşarak sürdürmeye başladım.

Şiddetsiz İletişim paylaşırken Şiddetsiz İletişim eğitmenlerinden olduğu kadar, Yoga-Meditasyon-Beden Terapilerinden, Krishananda ve Amana’nın Learning Love (Sevgiyi Öğrenmek) ve çok yeni temas ettiğim Thomas Huebl’in Transparent Language (Şeffaf Dil) metotlarından da etkilendiğimi fark ediyorum.  Tüm bu öğrendiklerimi Marshall Rosenberg’in Şiddetsiz İletişim ile sunduğu sadelik içinde derinleşmek için değerlendirmekten çok keyif alıyorum. Öğrendiğim her metotla birlikte Şiddetsiz İletişim’in sadeliğine, hayatın içinde uygulanabilirliğine bir kez daha hayran kalıyorum.

2018’de Marshall Rosenberg’in kurduğu CNVC (Center for Nonviolent Communication) tarafından Sertifikalı Şiddetsiz İletişim eğitmenleri topluluğuna kabul edildim. Çocuklarla (özellikle de hassas bölgelerde yaşayan çocuklarla) çalışan yetişkinlere hizmet ettiğimde kendimi çok canlı hissediyorum. Kolektif travmaların iyileştirilmesiyle ilgili tüm çaba ve çalışmalara karşı büyük bir ilgi ve tutku duyuyorum. Açık Radyo’da yayınlanan “Bir Yaşam Dili Şiddetsiz İletişim” programının Canan İrtem’le birlikte hayalperestlerinden ve yapımcılarından biriyim. Seminerlerimde katılanlara güvenli bir keşif alanı yaratmaktan ve şiddetsizliğin gücünü hayata geçirme konusunda cesaret daveti sunmaktan coşku duyuyorum.

Şiddetsiz İletişim yolculuğum aldığım ve sunduğum pek çok eğitimin yanısıra sokakta, ailemle, sevgilimle, arkadaşlarımla, komşularımla, işimle, velhasılı hayatla ilişkilenirken sorular ve farkındalıklarla devam ediyor. Yolculuğum kişisel gelişim ve toplumsal değişim özlemlerimi dengelememe katkıda bulunuyor.

Youtube kanalımız için: bit.ly/zurafasohbetleri

Radyo podcastlerimiz için: https://acikradyo.com.tr/program/bir-yasam-dili

Deel deze pagina:

TRAININGSFOCUS:

  • Bedrijf
  • Conflictoplossing
  • Counseling & Coaching
  • Onderwijs
  • Algemeen
  • Gezondheid en genezing
  • Geest-lichaam-geest
  • Sociale verandering

Neem contact op met Deniz Spatar

{emailcloak=uit}