Spring naar de hoofdinhoud
Alper Süzer Potrait

Alper Süzer

"Ik zie NVC als het communiceren van de hele waarheid met moed en liefde"
Spreekt Engels, Turks
Gecertificeerd Trainer sinds 2024
“Ik geloof dat we over de hele wereld sterke krachtvelden nodig hebben, zoals gemeenschappen, zoals praktijken die functioneren op basis van behoeften, zoals organisaties die een visie hebben en stappen zetten in de richting van die visie, die geworteld zijn in geweldloosheid en bevrijding en die ons uit de strijd zullen trekken. alle groeven van het patriarchaat."

Ik ben in 1982 geboren in Istanboel, Turkije, in een arbeidersgezin in een tijd van angst en onderdrukking na de staatsgreep van 1980. Ik heb luchtvaarttechniek gestudeerd en heb veel voor Airbus gewerkt. Nadat ik in 2011 ouder werd, veranderden mijn prioriteiten en levensoriëntatie echter diepgaand. Ik wilde mijn kinderen begeleiden op hun levensreis, maar ik wist niet hoe. Ik betrad het onbekende terrein van het vaderschap, dat er uiteindelijk toe leidde dat ik een van de grondleggers werd van een democratische school en vervolgens naar Geweldloze Communicatie.

Ik bevond me in een fase van vragen stellen, van begrijpen wat mij te doen staat. Op een gegeven moment begon mijn visie op een wereld waarin we samenleven in gemeenschappen weer tot leven te komen. Het was zo levendig. Het was toen dat ik Miki Kashtan . Nu, na 5 jaar lid te zijn geweest, ben ik een van de medehouders van de Community; Geweldloze mondiale bevrijding: NGL .

Ik woon parttime met mijn drie kinderen Ayaz, Maden Alin, Ateş, en fulltime met Maya Mey en met Yaren, mijn partner, in Ankara in een veld waar ook anderen uit de gemeenschap zich regelmatig bij ons voegen.

Ik heb een passie voor het werken met organisaties en gemeenschappen die zich al inzetten voor geweldloosheid en bevrijding of deze willen verkennen en die klaar zijn voor structurele verandering. Omdat we, zoals ik al zei, sterkere krachtvelden nodig hebben en elkaar hard nodig hebben. Ik zie mezelf ook als een verhalenverteller. Als uw gemeenschap of organisatie geïnteresseerd is in wat we doen in NGL, kunt u contact met mij opnemen.  

Kijk eens wat we allemaal doen bij NGL en als je geïnteresseerd bent, word dan een NGL-vriend , dan kunnen we meer contact met je opnemen.

Wij bij NGL doen alles wat we de wereld aanbieden door puur geschenken te geven op basis van behoeften, wat betekent dat er geen vooraf gedefinieerde prijzen zijn die u geeft om iets van ons af te nemen. 

Primaire taal van de trainer

"Dünyanın her yerinde kökleri şiddetsizlik ve özgürleşmeye uzanan, yani yaşamı merkeze koyan etkili sistemlere ihtiyacımız olduğuna inanıyorum."


İstanbul'da 1982 yılında, 80 darbesini izleyen baskı döneminde işçi sınıfı bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldim. Korku, çocukluk iklimimin büyük bir parçasıydı. Kendimi tanımadığımdan, ne istediğimi bilmediğimden, ismini de havalı bulduğumdan dolayı İTÜ Uçak Mühendisliğinde okudum ve 10 yıl boyunca Airbus için kapsamlı çalışmalar yaptım. 2011 yılında baba olduktan sonra önceliklerim ve hayata bakış açım köklü bir şekilde değişti. Çocuklarıma hayat yolculuklarında eşlik etmek istiyordum ama nasıl yapacağımı bilmiyordum. Ankara’da Başka Bir Okul Mümkün kooperatifi okulu olan Meraklı Kedi’nin kuruluşunda görev aldım. Ortak bir amacı olan bu topluluk deneyimi hayatımı değiştirdi, beni Şiddetsiz İletişim’le tanıştırdı. Şimdi çocuklarım Ayaz, Maden Alin, Ateş’le yarı zamanlı olarak Maya Mey ve partnerim Yaren’le birlikte de tam zamanlı olarak Ankara'da yaşıyor ve NGL’in şiddetsizliğin sistemlerde ve topluluklarda yaşanmasını mümkün kılmaya hayatını adamış insanlarıyla birlikte yol alıyorum. 

NGL’de beni en çok etkileyen şey 2019 inzivasının sonunda şahit olduğum kaynakların ihtiyaçlara dayalı paylaşılmasını sağlayan “armağan çemberi” oldu. Buradan aldığım ilhamın ve gücün etkisiyle aynı yaklaşımı online topluluğun sürmesini sağlayacak şekilde tasarlayıp yürütecek takımın parçası oldum. Kaynaklarla, parayla kıtlık bilinci üzerinden kurduğumuz ilişkinin dönüşmesi üzerine çalışmak bana çok özgürleştirici geliyor. 


Yaşamı odağa alan veya bunun ne demek olduğunu keşfetmek isteyen ve yapısal değişime hazır olan kuruluşlar ve topluluklarla uygulamalar ve eğitimler yapmak konusunda tutkuluyum. Yukarıda belirttiğim gibi, daha etkili sistemlere ya da daha açık ifade edecek olursam birbirimize, topluluklarımıza, güçlerimizi birleştirmeye, bu uğurda işe yarayan pratiklerimizi bir araya getirmeye ve birbirimize ilham olmaya “mecburuz”.


Eğer kuruluşunuz ya da topluluğunuz; klasikleşmiş “para şuna verilir, şu yüzden verilir” kalıplarını yıkarak ve ihtiyaca dayalı sistemleri denemeye - mevcut kapasite ve açıklıklar dahilinde şiddetsizliği işleyişin tüm katmanlarına taşıyarak özgürleşmeye giden yolu keşfetmeye hazırsa benimle iletişime geçebilirsiniz. 


Kendimi tutkulu bir hikaye anlatıcısı olarak görüyorum ve hikayelerin dünyayı değiştirme gücüne inanıyorum. Yaşam merkezli bir topluluk ve organizasyon hedefiyle yola çıkmak ve yolun tüm getirdikleri ile birlikte yolda olmak adına topluluk uygulamalarından ve bu yolla ilgili hikayelerden ilham almak istiyorsanız bana ulaşın.


Bunların hiç biri tam olarak size hitap etmiyor ve yine de NGL’de yaptığımız işleri desteklemek istiyorsanız web sitemizi ziyaret edebilir, NGL dostu olabilir ya da bana yazabilirsiniz. Armağanlarınızın bize ulaşması için sizi desteklemeye hazırım.

 

 

Deel deze pagina:

TRAININGSFOCUS:

  • Conflictoplossing
  • Onderwijs
  • Faciliteren
  • Algemeen
  • Sociale verandering
“Als ik Geweldloze Communicatie gebruik om mensen te bevrijden zodat ze minder depressief zijn en beter met hun familie kunnen opschieten, maar hen tegelijkertijd niet leer hun energie te gebruiken om systemen in de wereld snel te transformeren, dan maak ik deel uit van de probleem. Ik kalmeer mensen in wezen, waardoor ze gelukkiger worden om in de systemen te leven zoals ze zijn, dus gebruik ik Geweldloze Communicatie als een verdovend middel.” – Marshall Rosenberg , Retraite voor sociale rechtvaardigheid in Zwitserland, juni 2005
“Als uw organisatie of gemeenschap klaar is om de weg naar geweldloosheid en bevrijding te verkennen door; - het ondermijnen van de toewijzingspatronen van middelen en het willen experimenteren met op behoeften gebaseerde systemen - het brengen van geweldloosheid naar alle lagen van functioneren binnen de bestaande capaciteit en openingen. Je kunt contact met mij opnemen via de Nonviolent Global Liberation Community. Daarnaast beschouw ik mezelf als een gepassioneerd verhalenverteller en geloof ik in de kracht van verhalen. Als je geïnspireerd wilt worden door implementatieverhalen uit de echte wereld, neem dan contact met mij op.”

Neem contact op met Alper Süzer

{emiv>